Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Evin temiz olup olmadığı zeminden çok kolaylıkla anlaşılabilir. Zeminin temiz olması evin temiz görünmesini sağlar. Bazı zeminleri farklı şekilde temizlemek gerekiyor. Çünkü bazı deterjanlar zeminlere zarar verebiliyor. Zemin temizliği hakkında ufak bilgiler:

Doğal Taş Yer Döşemeleri Temizliği Nasıl Yapılır?

 Doğal Taş Yer Döşemeleri Temizliği

Taş zeminler sirke limon gibi asidik yapıda olan temizleyicilerden olumsuz olarak etkilenir. Bu tür asidik olan kimyasallar taşın doğal yapısını bozar. Bu yüzden doğal taş zemin için en sağlıklı temizlik sudur. Eğer zorlu bir leke varsa bunu da buhar temizliği ile kolayca çözebilirsiniz.

Ahşap Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

 Ahşap Zemin Temizliği Nasıl Yapılır

Ahşap yer döşemeleri estetik görünümleriyle çok tercih edilen bir döşemedir. Ancak ahşabın ilk günkü görünümünü korumak hiçte kolay değildir. Ahşabı parlak gösteren cilası zamanla matlaşır ve eski görünümünü kaybeder. Ahşap suyu çok sevmediğinden çok ıslak bir bezle temizlik yapılmamalıdır. Bunun için en uygun olan biraz nemli bir bezle temizliğinin yapılmasıdır. Marketlerde ahşap temizleyici ürünleri alıp kullanabilirsiniz. Diğer deterjanlar ahşabın yapısını bozabilir.

Laminant Parke Temizliği Nasıl Yapılır?

 Laminant Parke Temizliği Nasıl Yapılır

Evlerde en çok yaygın olan döşeme tipidir. Laminant parke temizliği diğer yüzeylere göre daha kolaydır. Bunun nedeni diğer zeminlere oranla daha dayanıklı olmasıdır. Laminant parke temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta suyun parke altına geçmemesidir. Eğer temizleme suyu laminant parkenin altına geçmesi kabarmalara sebep olur. Bu yüzden yine nemli bezle silinmesi tavsiye edilir.

Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

 Fayans Temizliği Nasıl Yapılır

Genelde banyo, tuvalet ve mutfakta kullanılır. Fayans temizliğinin tek zor yanı derzlerde biriken kirlerdir. Bunları önlemek için düzenli temizlik gerekir. Sünger yardımıyla ve markette satılan fayans temizleyiciler kullanılarak fayans temizliği gerçekleştirilebilir.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı