Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke

Hepimiz için evi en önemli yer. Günün tüm yorgunluğunu attığınız, huzur bulduğun en çok zaman geçirdiğimiz yer ev. Hal böyle olunca dekorasyon her zamankinden daha mühim oluyor.

Evin en temel dekorasyon çalışmaları zeminden başlamalıdır. Çünkü zemin, evinizin kavuşmasını istediğiniz görünüme yakınlaştıracak parçadır. Evinizi geniş göstermek veya dar göstermek gibi temel unsurları zeminde verebilirsiniz. O yüzden bugün tercih edilen ahşap dekorasyona uygun parkeleri sizinle paylaşacağız.

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor. Üstelik neredeyse tüm renklere uyum da sağlayabilen ahşap dekorasyon bu özelliğiyle de mobilya ve duvar renkleri konusunda da tercih edenlerin yüzünü güldürüyor diyebiliriz.

Elbette ki ahşap dekorasyonun da kendine göre pek çok çeşidi var. Koyu ahşaplarla bezeli klasik bir ev mi? Yoksa açık renklerin olduğu canlı bir ahşap dekorasyonu mu? Veya ahşabın her halini içinde barındıran bir oda mı? Öncelikli olarak bunlara karar vermeli ardından tercihlerinize buna göre yön vermelisiniz.

Son yıllarda en çok tercih edilen parke renklerinden açık renk parke modelleri, ahşap dekorasyonuna en uygun parkelerden biridir. Özellikle ahşap eşyalarınız koyu renkse bu parke, eşyalarınızı ön plana çıkartacak bir tercih olacaktır. Prodizayn’ın açık renk parkelere sahip Eternity Serisinden Texas Light Natural’ı tercih edebilirsiniz. Böylece eşyalarınız daha göz önünde olacaktır.

Eğer ahşap eşyalarınızda fazla detay yoksa ve duvarlarınız açık renkteyse mutlaka koyu renk bir parkeyle ahşap dekorasyona istediğiniz vurguyu yapabilirsiniz. Koyu renk zeminin döşendiği mekanlar ve ahşap dekorasyonu birleştiğinde ortaya klasik dekorasyonun asilliği çıkıyor. Böyle bir düşünceniz varsa Prodizayn’da bulunan Glorious Small serisindeki Gyant XL Dark Brown laminat parkeyi tercih edebilirsiniz. Gyant XL Dark Brown koyu tonu ve ahşap deseni ile evinizdeki asaleti ortaya çıkaracaktır.

Ahşabın her tonunu evinizde ağırlamak istiyorsanız mutlaka Prodizayn’da bulunan yüzlerce parke çeşidine bakmadan karar vermeyin. Ahşabın göz dolduran şıklığı ile sağlamlığını Prodizayn’ın yıllar süren tecrübesi ile taçlandırın. Prodizayn evinizdeki ilk adımı sağlam atmanızı sağlayan parkeleriyle size yıllar boyu dayanıklılığı sunacak.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı