Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?

Ahşabın şıklığını dış mekanlara taşıdığımızdan beridir kompozit deck uygulaması da popülerliği baya arttı. Kompozit deckin bir çok avantajından dolayı gerek evlerin dış alanlarında gerekse kamusal pek çok alanda en çok tercih edilen zemin sistemlerinden biri oldu.

Kompozit deck henüz bilmeyenler için dış zeminler için kullanılan bir tür zemin sistemi. İçeriğindeki ham maddesi olan ağaçların özellikleri genelde suya ve güneşe dayanıklı olduğu için dış zeminde istenilen dayanıklığı veriyorlar. Üstelik trafiğin fazla olduğu kamu alanlarında da çizilme, yıranma, soyulma gibi sorunlarla da çok karşılaşılmayan kompozit deck, en sık tercih edilen zemin sistemlerinden biri oluyor.

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Kompozit deckin kullanımın yaygınlaştığı ilk dönemlerde, karkaslar ile birlikte montaj gerekiyordu. Fakat kompozit deck türünün pek çok kişinin tercih etmesinden sonra, üzerinde yapılan çalışmalarla montaj neredeyse hiç gerekmemektedir. Laminat parkelerde kullanılan kilit sistemlerinin neredeyse aynısı uzun kompozit decklerde de yapılmaktadır. Kompozit Karo Decklerde ise geçirmeli kilit sistemleri kullanılmaktadır. Montaj kolaylığı yanında aynı zamanda da takılıp çıkartılabildiği için de mekan değişikliği gibi konularda kompozit deckleri kolayca yeni mekanınızda kullanabilirsiniz.

Prodizayn’da bulunan kompozit deck modelleri ile dilediğiniz yere ahşabın huzurunu ve şıklığını taşıyabilirsiniz. Dayanıklılığıla uzun yıllar size eşlik edecek olan Kompozit Deck modelleriyle Prodizayn, dış mekanlarda yılların verdiği tecrübe ve güvenle kompozit deckin sağlamlığını buluşturuyor. Siz sadece kompozit döşetmek istediğiniz mekanı seçin, geri kalanını Prodizayn halleder.

Diğer Yazılar

Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı