Yaz Ayları İçin Teras Dekorasyonları

Havalar ısınırken en rağbet gören alanı olan teraslara odaklanıyoruz. Teraslar, yaz aylarında nefes aldığımız, serin bahar akşamlarında dostlarınızı misafir ettiğimiz en kıymetli alanlardandır. Bu yüzden bu mekanların dekorasyonları hoş görünmelidir. Teraslar yazın kullanıldığından yaz renklerinin kullanılması iç açıcı olacaktır. Aşağıya sıraladığımız teras çeşitlerine bakarak kendinize en uygun olanı seçebilir ve bunu uygulayabilirsiniz.

Manzaralı teraslar

teras fotograflari 1

Eğer terasınızın güzel bir manzarası varsa çok şanslısınız. Manzarayı kapatmadan ahşap teras mobilyaları kullanarak mükemmel bir terasa sahip olabilirsiniz.

Bütünlük ve estetik

teras fotograflari 3

Terasınızı keyifli hale getirmek için terasta bulunan mobilyalar bütünlüğünü korumalıdır. Teras için metal takımlar veya ahşap ideal mobilyalardandır.

Minimalist tasarımlar

teras fotograflari 2

Eğer sadeliği seviyorsanız işiniz daha da kolay. Basit birkaç mobilya ile zevkli bir teras elde edebilirsiniz.

Yemek odası

teras fotograflari 5

Misafirlerinizle beraber terasta yemeğin keyfini sürmek istemez misiniz? Yemek odası şeklinde dekore edeceğiniz teras size farklı bir keyfi yaşama imkanı sağlayacaktır.

Açık renkler

teras fotograflari 6

Eğer ahşap-metal tarzı dekorasyonlar hoşunuza gitmiyorsa bahar renkleri olan canlı renkler içinden seçmelisiniz. Bu sayede rengarenk bir terasa sahip olabilirsiniz.

Şark köşesi

teras fotograflari 7

Terasınızı isterseniz çocuklarınız için bir oyun alanı veya şark köşesi gibi dekore edebilirsiniz. Örnek tasarım gibi zemine yapacağınız oturum alanı ile şark köşesi şeklinde tasarlanmış bir terasa sahip olabilirsiniz.

Açık teraslar

teras fotograflari 8

Üzeri açık bir teras dekorasyonu için basit mobilyalar tercih edebilir, terasın özünü daha estetik bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Teras bahçesi

teras fotograflari 11

Teras içinde canlı bitkileri yoğun bir şekilde kullanabilir, doğal bir teras oluşturabilirsiniz.

Mat renkler

teras fotograflari 12

Terasın yaz ve kış aylarında da kullanılması için mat renkler tercih edebilir, mat renkler ile harika tasarımları birleştirerek kusursuz bir terasa sahip olabilirsiniz

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı