Neden Süpürgeliğe İhtiyacımız Var?

Yer döşemelerinde zemin ile duvarın birleşim yerinde bir uçtan bir uca kadar yerleştirilmiş taş, ahşap veya plastikten yapılan şeritlerdir. Halk dilinde süpürgelik yerine pervaz veya sıva dibi olarak da kullanılır. Çok nadir olsa da parke çıtası olarak geçtiği kaynaklarda vardır.

 

Neden süpürgeliğe ihtiyacımız var?

Dışarıdan gelebilecek darbelerden duvarları korumak için. Darbelere örnek verecek olursak; ayak darbeleri, ağır eşyaların verebileceği zararlar ve diğer darbelerden duvar diplerini korumayı hedefler. Duvar diplerinin çıplak kalmaması adına estetiklik sağlaması da tercih edilmesinin bir sebebidir. Mekanda boya ya da  tadilat çalışmalarından kalan kötü görüntüleri kapatma konusunda süpürgelikler etkili bir çözümdür.

 

Tek tip süpürgelik bütün zemin kaplamalarına uyar mı?
süpürgelik bakımı

Cevabımız hayır! Laminat parke için ayrı, masif parke için ayrı, pvc zemin sistemi ve lamine parkeler için ayrı özelliklere sahip süpürgelikler mevcuttur. Tek tip süpürgelik kullanmak birbiriyle uyumlu olmayan iki yapıyı bir araya getirmek demektir bu da önerilen bir yöntem değildir. Günümüzde kalitesi açısından en çok tercih edilen Folyo MDF profilleridir.

 

MDF Süpürgelikte Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Nelerdir?
  1. 1.Havasız ortamlar ve yüksek sıcaklıklar olumsuz sonuçlara neden olacaktır.
  2. 2.Rutubetli ortamlarda ve dış mekanlarda uygulama yapmanızı önermiyoruz.
  3. 3.Bakımının düzenli olarak yapmalısınız. Kuru bez ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  4. 4.Kimyasal yapıştırıcılardan  ve temizlik ürünlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.
  5. 5.Monteleme işlemi çivi ile yapılmalıdır.

 

Süpürgelik için Garanti Belgesi ya da TSE Mevcut mudur?

             " Maalesef günümüzde süpürgelikler için

               Uluslararası Garanti Belgesi bulunmamaktadır  

               fakat çalışmalara devam ediliyor."

 

Süpürgelik Üzerine Üstüne Boya Damladı, Temizliği Nasıl Yapılır?
süpürgelik temizliği nasıl yapılır

Süpürgeliklerin temizliğini gerçekleştirirken KESİNLİKLE tiner, ağır kimyasal temizlik ürünleri, sert yapılı sünger ya da bezler, sert yapılı yüzey temizleyiciler kullanmamalısınız. Çok narin hareketlerle temizliğinizi yapmalısınız yoksa süpürgelikteki desenleri silebilirsiniz. Aynı şekilde eğer pvc zemin kaplamanızda ya da laminat parkenizde desenler ve süslemeler var ise bunların yapısına zarar verebilirsiniz.

Bu püf noktaları öğrendikten sonra laminat parke temizliği  nasıl yapılır, nelere dikkat etmemiz gerekiyor sorularına cevap arıyorsanız konuyla alakalı makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı