Lamine Parke Ve Laminat Parke Arasındaki Farklar

Lamine Parke ve Laminat Parke arasındaki farklar.

Lamine ve laminat parke arasında ki farklar çok bariz ve belirgindin seviyededir. Ama maalesef hala bu iki zemin döşemesinin arasında ki farkları tam öğrenmiş değiliz. Şimdi bu konuya kesin ve net bir şekilde değinip iki zemin döşemesi arasındaki farkları kesin olarak belirticez. Öncelikle pek bilmediğimiz ama adına aşina olduğumuz lamine parkeden başlayalım.

Lamine parke nedir ?

Lamine parke tamamen doğal ürünlerden elde edilen, kimyasal madde içermeyen bir zemin döşemesidir.”lamine parke” inceleyin!

Lamine parke tamamen doğal yaşayan bir zemindir. Güçlü bir yapıya sahiptir, darbelere ve ezilmelere karşı dayanıklıdır. Bulunduğu ortama ağırlık olarak gelen yapıları kolayca kaldırır.

Temizliği oldukça basittir; lamine parkeler tamamen doğal bir yapıya sahip oldukları için, temizlik yapmak için kimyasal temizliyiciler yerine nemli ya da ıslak bez tercih edilmeldir.

Yaşayan bir yapıya sahip oldukları için fazla su ile temas ettirilmemelidir. Doğal yapıya sahip olduğu için gözenekleri fazla sudan zarar ve hasar görecektir.

Lamine parke mikro organizmaların oluşumunu engeller ve sağlıklı bir ortam için gereken tüm olanakları size sunar.

Lamine parkeler trafiği yoğun olan ortamlarda tercih edilmez daha çok daha sakin ortamların tercihidir. Bu tercihte fiyat faktörünün etkisi ve kaliteli ürünün değeri etkilidir.

Laminat parke nedir ?

Laminat parke lamine parke ne ise tam tersidir diyebiliriz.

Kimyasal bir yapıya sahip olabilir. Aslında laminat parkenin bir çok ve birbirinden farlı yüzlerce türü ve çeşidi bulunur.

Laminat parke her yerde kolayca buluna bilir. Oldukça rağbet gören zemin döşemesi ucuz ve kolay bulunur olduğu için neredeyse her yerde kullanılır. Kullanım alanı oldukça geniştir.

türden türe değişmek üzere, dayanıklılıkları değişir kaliteli laminat parkeler oldukça dayanıklı olabilmektedirler. Aynı şey sıradan bir laminat parke için geçerli değildir.

Suya olan dayanıklılıkları oldukça azdır, neredeyse yok denecek kadar az.

Temizlik esnasında her türlü maddeyi kullana bilirsiniz. Kimyasal ürünler laminat parke zemin döşemesine zarar vermez. Tamamen plastik ya da kimyasal yapısı olduğu için temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

Tabiki kalitesine göre plastik ve kimyasal içeriği değişim gösterir. Size tavsiyemiz araştırmadan laminat parke zemin döşemesi tercihinde bulunmamanızdır.

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı