Laminat Parkenin Tercih Edilmesinin 12 Sebebi

En Fazla Tercih Edilen Laminat Parke

 

Laminat parke yapım aşamasında, ahşap tozunun yüksek ısılı işlemler altında birleştirilerek (preslenmesiyle) laminat parkenin orta tabakasındaki HDF oluşturulur. HDF diye adlandırılan orta tabakanın üzeri dekor kâğıdı ve yüksek yüksek kalitedeki koruma tabakası ile kaplanarak laminat parkenin imalatı tamamlanmaktadır. Wineo ve Berry Alloc, bu işlemi en profesyonel şekilde yapan markalardır. Laminat parkeler, ahşabın doğal güzelliğini ve sıcaklığını tam yakalayamasa da en az ahşap yer döşemeleri kadar avantajı vardır. Biz bu avantajları 12 maddede sıraladık.

 

Wineo Laminat Parke

 

Laminat Parkenin 12 Avantajı?

* Renk ve desen seçenekleri çoktur. Müşterilerin kendi zevk ve tarzlarına göre seçim yapmasına olanak sağlar.

* Alttan ısıtmaya uygundur. Yaşam alanınıza veya çalışma alanınıza yerden ısıtmalı sistem yaptırmayı düşünüyorsanız laminat parkeyi seçebilirsiniz.

* Darbelere, çizilmelere, sarsıntıya ve basınca dayanıklıdır. Sert üst yüzeyi sayesinde çizilmeye ve aşınmaya dayanıklıdır. Yoğun trafik alan bölgelerde uygulanabilir.

* Deri döküntülerini, kılları veya tozu tutmaz anti alerjiktir. İçeriğindeki maddeler sayesinde, kesinlikle bakteri ve mikrop oluşumuna müsaade etmez.

* Sigara külü veya ateşinden etkilenmez. Isıya karşı dirençlidir. Üstelik leke tutmaz, kolayca temizlenebilir.

Rengi değişmez, Direkt güneş ışığıyla temas halinde rengi solmaz. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.

Uygulaması kolay ve pratiktir. Montajı hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Laminat parkeler, ahşap gibi sistire cila gerektirmez.

* Ses yalıtımı yapar. Yürüme sırasında çıkan ayak seslerini engelleyen ürünlerden yapılmıştır. Üzerinde ayakkabı ile gezilebilir.

Uzun süre kullanılabilir. Hatta evde oturma odasında kullanım ömrü 15-20 yıl arasında değişir.

* Ekonomiktir. Laminat parke en çok uygun fiyatı ile dikkat çeker. Yaşam alanınızı veya ofisinizi diğer yer döşemelerinden çok daha ekonomik fiyatlara laminat parke ile döşeyebilirsiniz.

* Çok patentli garanti sağlar. Firma seçerken markanın E1 belgesine sahip olmasına özen göstermelisiniz. E1 yeterlilik belgesine sahip olan firmalar kalitelidir.

* Bakımı oldukça kolaydır. Leke tutmaz, kolay temizlenir. Genellikle elektrik süpürgesiyle süpürülüp nemli bezle silmek yeterli olur.

 

Berry Alloc Laminat Parke

 

Laminat parkenin bu özellikleri Wineo ve Berry Alloc markalarında eksiksiz bir şekilde vardır. Bazı kalitesiz firmalarda bu özellikler değişiklik gösterebiliyor fakat Berry Alloc Laminat Parkesi veya Wineo Laminat parkelerini gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu iki dev marka, müşterilerine bu özelliklerin hepsinin garantisini sunmaktadır.

Bu yazımızda Laminat parkenin en önemli 12 avantajını sizler için maddeledik. Eğer laminat parke döşetmeye karar verdiyseniz, “Laminat Parke Döşendikten Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı