Pvc Zemin Kaplama Kullanımında Püf Noktalar

Zemin kaplama sistemleri arasında tarzı, avantajları ve görselliği ile tercih edilme oranı git gide yükselen PVC Zeminler, vinil ya da kauçuk zemin kaplama olarak da bilinirler. PVC Zemin, plastik malzemelerin kullanılmaya başlandığı dönemden itibaren zemin döşemelerinde kullanılmaya başlanmıştır. Kurulum ve sitem olarak ekonomik, basit ve kullanışlıdır. Ayrıca temizliği kolay olması sebebiyle hastane gibi sağlık kurumlarında da sıklıkla tercih edilir.

Pvc zemin kaplamaları

" Yumuşak dokusu sayesinde kaplandığı zemini bir deri gibi sarma yeteneğine sahip olan PVC bu sayede esnek bir yapıya sahiptir ve aşınma, deforme gibi sıkıntılardan diğerlerine göre az etkilenir. Ve bu kaplama türünün bakımı nadir yapılır, çok ihtiyaç gerektirmez. Yumuşak ve plastik yapıları sayesinde üzerinde kayma ihtimalini engeller ve çok yürümekten doğan taban sıkntılarına sert zeminler kadar neden olmaz." 

 

pvc zemin kaplaması

 

"Kaplama yapılan PVC zeminin görünüşünü estetik kılmak, zenginleştirmek ve farklılık oluşturmak için özel baskılar ve desenler kullanılabilir."

Örneğin; Ahşap desenlerde yapılan baskı ve boyalar ile ahşabın zahmeti çekilme estetik görünümü mekanınıza kazandırmış olursunuz. Bu oluşturulmuş desenler özel bir şekilde işlendiği için fiziksel olarak aşınması da mümkün değildir. Bunun yanında isteğe bağlı olarak çeşitli kabartmalı desenlerde tercih edilebilir. Özel malzemelerle parlaklık kazanan PVC zemin kaplamaları ekstradan cilaya ihtiyaç duymazlar.

pvc zemin kaplaması

 

Kolay bakımı, pratikliği ve temizliği sayesinde sadece evlerimizde değil,sosyal alanlarda da sıkça tercih edilen, PVC zemin kaplamaları, özellikle hastane, eczane, dispanser, sağlık ocağı gibi sağlık kurumlarında, kreş,yurt gibi eğitimle alakalı kurumlarda, mağazalarda ve marketlerde ve spor salonlarında tercih edilir.

Ayrıca Laminat parke ve lamine parke gibi yer döşemelerin de zemin kaplamasına ihtiyacınız var ise belirlediğiniz zeminin özelliklerini, renklerini, desenlerini güvenilir markalarla çalışarak sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan  Neden Pvc Zemin Kaplama Tercih Etmeliyim? başıklı makalemizde,

Pvc Zemin Kaplamasının diğer yer döşemelerinden farkı nedir neden tercih edilmelidir bunlardan bahsedilmektedir.

Bir diğer makalemiz olan:  Neden Pvc Zemin Kaplama Tercih Etmeliyim? okumanızı öneriyoruz

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı